Jdi na obsah Jdi na menu

KDO JSEM

ja_26_850x300.jpg

 

Naši přirozenou podstatu tvoří tři samostatné části: jednou je přirozenost mysli, druhou naše fyzické tělo a třetí je něco, co stojí mezi oběma. Tibeťané to nazývají lung, Indové prána, Číňané čchi a Japonci ki. U nás tomu říkáme duch, energetické, či vitální tělo. Ve svém životě se zaměřuji na energetické tělo a pozoruji, co se děje a jak se vše odráží v těle fyzickém a psychickém. Cokoliv se děje v těle energetickém, získáme obraz kdekoliv ve vztahu k fyzickému tělu, hlubokém povědomí o vnitřních procesech, pocitech, vitalitě…

Vlastní cesta mě učí, jak je důležité propojovat všechny tři části naší přirozené podstaty.

Budu-li tělo krmit strašným jídlem a přidám k tomu nezdravý životní styl, mohu pozorovat ovlivnění mé mysli. Naopak, budu-li se věnovat duchovním věcem, ale udržovat v psychologické rovině zmatené vzorce a zároveň nebudu mít vztah k fyzickému tělu, zůstane vše pouze v hlavě a pouze v mysli. Energetické tělo, kde jsou uložené emoce, se opět promítne ve fyzickém těle – nevnímáním bolestivých pocitů, neviděním svých stínů.

Pro své pochopení vlastních stínů jsem potřebovala spoustu času, šla jsem krůček po krůčku, protože jsem si byla vědoma, že jsem zažila šok, zranění. Má životní strategie schovávání je pouze boj o samotné přežití. Teprve s příchodem pocitu bezpečí jsem se byla schopna vrátit ke svému tělu, otevřít své strachy a započít změnu.

Tyto osobní zkušenosti vnímám jako nejsilnějšího průvodce jak ve vztahu k sobě, tak také ve vztahu k lidem, kteří mi projevují svou důvěru.